Fakty i mity

Dla wielu rodziców kąpiel maluszka jest źródłem ogromnego stresu. Brak doświadczenia i wprawy w myciu noworodka sprawia, że rodzice poszukują rozwiązań mających zamienić koszmar kąpieli w chwilę relaksu i bliskości dorosłego z dzieckiem. Jedną z możliwości jest zakup gąbkowego materacyka do kąpieli. Jednak niektórzy z Państwa są sceptyczne nastawieni do tego typu rozwiązania.

Przeanalizowaliśmy  i podsumowaliśmy opinie rodziców, które trafiły do nas drogą emailową, a także te publikowane na forach internetowych. W związku z tym prezentujemy najczęściej pojawiające się fakty i mity dotyczące gąbkowych materacyków do kąpieli.

Mit nr 1:
– Trudno jest dbać o higienę materacyka, mogą w nim rozwijać się bakterie i grzyby.

Fakt nr 1:
– Bakterie i grzyby mogą rozwinąć się wszędzie. Podstawową kwestią, jeśli chodzi o dbanie o higieniczność materacyka jest stosowanie się do zaleceń dotyczących konserwacji zamieszczonych na opakowaniu. Istotne jest to by:
a). przed pierwszym użyciem wyparzyć materacyk i najlepiej przed każdym następnym powtarzać tą czynność;
b). po użyciu dobrze wypułkać materacyk czystą wodą;
c). w celu wyciśnięcia zwinąć w rulonik.

Mit nr 2:
– Materacyk ciężko jest dobrze wycisnąć i schnie on zbyt długo.

Fakt nr 2:
– W celu wyciśnięcia materacyka należy zwinąć go w rulonik, spokojnie można odwirowywać go w pralce (pod warunkiem, że nie będzie w niej innych rzeczy).
– Idealną porą do suszenia materacyków jest lato (wysoka temperatura na zewnątrz) oraz zima (suszenie na kaloryferze).
– Problem może pojawić się jesienią, kiedy aura za oknem nie dopisuje, a sezon grzewczy jeszcze nie rozpoczął się. Rozwiązanie jest proste – proponujemy dokonać zakupu dwóch sztuk materacyka i używać ich zamiennie.

Mit nr 3:
– Gąbka z materacyka po jakimś czasie rozrywa się.

Fakt nr 3:
– Zaleca się wymianę materacyka po ok. 2  miesiącach użytkowania. Gąbka jak każdy materiał ma swoją wytrzymałość. Proszę pamiętać, że naszym atutem jest niska cena. Materacyk Maxi (największy z dostępnych) kosztuje znacznie mniej niż jedno opakowanie mleka w proszku dla dzieci.

Mit nr 4:
– Gąbka włożona do wody bardzo szybko wchłania ciepło i ochładza wodę.

Fakt nr 4:
– Gąbka przez swoją porowatość jest bardzo dobrym izolatorem ciepła, przez co woda, którą nasiąka gąbka, wolniej traci ciepło. Należy pamiętać, że woda do kąpieli dziecka powinna mieć 37°C. Jednak temperatura wody to nie wszystko. Pomieszczenie, w którym ma się odbyć kąpiel, musi być dobrze ogrzane – optymalna temperatura to 22–25°C. Dlatego w chłodniejsze dni warto dodatkowo dogrzać miejsce kąpieli, np. przenośnym piecykiem.

Mit nr 5:
– Gąbka wchłania strasznie dużo wody, przez co kąpiel jest nieekonomiczna.

Fakt nr 5:
– Wody w wannie nie musi być dużo – wystarczy wlać jej tyle, by sięgała 10 cm powyżej dna wanienki. Gąbka na dnie wanienki delikatnie dopasowuje się do ciężaru malca, przez co oddaje wodę, którą wcześniej nasiąknęła. Pamiętajmy, że w przyrodzie nic nie ginie.

Dziękujemy za zaufaniem jakim obdarzyli nas Państwo wybierając nasze produkty. Ciągle staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Jesteśmy otwarci  na wszelkie sugestie i uwagi. Zachęcamy do przesyłania ich na nasz adres email: biuro@badum.pl .