Okiem rodzica

Dodano: 3 March 2015 o 12:16

Kąpiel to dla większości dzieci jeden z najprzyjemniejszych momentów dnia.

Firma BADUM dba o to, aby, aby zarówno dla dzieci jak i dla rodziców była ona zabawą, a nie przykrym obowiązkiem.
Działająca w Tarnowie od 1992 roku firma BADUM zaopatruje rynek artykułów dziecięcych w materacyki do kąpieli niemowląt. Wykonane z gąbki wkłady do wanienek pozwalają bezpiecznie położyć niemowlę i swobodnie go kapać. Dzięki materacykom dzieci mają poczucie stabilności i bezpieczeństwa, czują bowiem oparcie dla pleców. Rodzice dzięki materacykom nie muszą bać się pierwszych kąpieli i tego, że nie będą w stanie utrzymać na jednej ręce ruchliwego, namydlonego maleństwa.

Gąbkowe materacyki stosować można od pierwszych dni życia dziecka do czasu, aż malec samodzielnie będzie siedział. Trzy wielkości w jakich produkowane są gąbki pozwalają dobrać je do wielkości dziecka.

Aby kąpiel przebiegała sprawnie, należy ją odpowiednio przygotować. Najlepszy czas na toaletę, to okres przed dłuższym wypoczynkiem i przed karmieniem niemowlęcia.
Kąpiel, w której malec wyraźnie się ożywia zmęczy go i sprawi, że zgłodnieje. Temperatura wody powinna wynosi 37*C. Pomieszczenie powinno być także ogrzane. Materacyk zanurzony we wodzie pozwoli bezpiecznie ułożyć dziecko i delikatnie go zanurzać. Odpowiednie wyprofilowanie gąbki sprawi, że malec nie będzie się zsuwał. Lekkie pochylenie utrzymujące główkę dziecka wyżej niż nóżki , zabezpieczy oczy i uszy przed zalaniem wodą. Pamiętać należy, że zwykle dzieci boją się głębokiego zanurzania. Na zamoczenie głowy i twarzy reagują zaciśnięciem piąstek i nerwowym przykurczaniem rączek i nóżek. Maleństwo czuje się bezpiecznie, gdy jest trzymane mocno i pewnie. W wanience pełnej wody, przy braku doświadczenia trudno sprostać temu zadaniu. Gąbkowy materacyk zapewnia komfort dla rodziców i dzieci.
Pozostawienie malca w materacyku pozwala osobie kąpiącej wykonywać swobodne ruchy dwóch rąk. Można wówczas bez przeszkód sięgać po kosmetyki i docierać do najbardziej ukrytych zakamarków ciała dziecka. Kąpiel należy rozpocząć od umycia twarzy i szyjki, następnie tułowia, rąk i nóg, na końcu narządów płciowych i pupy.
Bezpieczna kąpiel, bez przypadkowych zachlapań i nerwowych ruchów osoby kąpiącej sprawi, że dziecko się odpręży. Ta czynność stanie się także okazją do pieszczot, głaskania i wypoczynku. Pomoże w miłej atmosferze nawiązywać więź pomiędzy dzieckiem a rodzicami i połączyć miłe z pożytecznym.